Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Seferihisar'a gelişinin 90. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı – GÜNDEM

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olcaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Alay Komutanı Albay Enver Öztürk, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seferihisar belediye bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

“BABALARIMIZIN AYAK İZLERİ VAR”

Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, şunları söyledi: “Kendimizi hayal kırıklığına uğramış ve yorgun hissettiğimizde bu günlerin bize kolay olmadığını ve ne olursa olsun pes etmeyeceğimizi hatırlatan bir mücadele olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sadece 11 Nisan'da değil, her gün hatırlamamız gereken bir olaydır. Mustafa Kemal Atatürk bu sokaklardan geçti. “Bu sokaklarda ecdadımızın ayak izleri var” dedi.

SEFERİHİSAR’A 11 NİSAN MÜJDESİ

Başkan Yetişkin, yeni projesi 11 Nisan Kültür Merkezi'nin de müjdesini verdi: “Seferihisar Belediyesi olarak Atatürk'ün izinden giden, kültür ve sanatla büyüyen nesiller için Seferihisar'da çok amaçlı bir kültür merkezi inşa edeceğiz. adı Centro Culturee 11 Nisan olacak. Atalarımızdan bize miras kalan laik ve demokratik değerleri korumak için Seferihisar'da elimizden geleni yapacağız. Buradaki kalabalığa baktığımda bunu başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum.”

Başkan Yetişkin, törene katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, Ramazan Bayramını kutladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir