Trump haciz sigortasına 175 milyon dolar ödedi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yargılandığı gayrimenkul davasında haciz karşılığında 175 milyon dolarlık tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Böylece söz konusu davada Trump, 175 milyon dolarlık tahvil ödeyerek varlıklarına el konulması riskini ortadan kaldırmış oldu.

Mahkeme, davanın Trump lehine sonuçlanması halinde 175 milyon dolar depozitonun iade edileceğini duyurdu.

Trump'ın avukatlarından Alina Habba, “Başkan Trump söz verdiği gibi ödemeyi yaptı. Bu haksız kararın geçersiz kılınmasını ve temyizde haklarını savunmayı sabırsızlıkla bekliyor.” dedi. Bir açıklama yaptı.


Trump'a dolandırıcılık davası

New York Başsavcısı Letitia James, Trump'ın üç oğlunun ve şirketinin servetlerini 3,6 milyar dolar abarttığı iddiasıyla dava açtı ve mahkeme, Trump ve oğullarının 370 milyon dolar para cezasına çarptırılmasına ve New York'ta şirket kurmalarının ve ticari gayrimenkul satın almalarının yasaklanmasına karar verdi. 5 yıllığına mülkünü talep etti.

2 Ekim 2023'te başlayan duruşmalar, 11 Ocak'taki kapanış açıklamalarıyla sona erdi ve 16 Şubat'ta davaya başkanlık eden Yargıç Arthur Engoron, Trump ve oğulları Donald Trump Jr.'a 354,9 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. “dolandırıcı emlak anlaşmaları yapmak” suçundan. ve Eric Trump'a 4 milyon dolar para cezası verildi ve şirketin eski mali işler müdürü 1 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Trump kararı New York Temyiz Mahkemesi'ne götürdü, ancak temyiz beklemedeyken Trump, New York Başsavcılığı'nın cezai yargılama yetkisiyle mal varlıklarına el koymasını önlemek için toplam 175 milyon dolar teminat yatırmak zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir