Trump-Biden tartışması Bitcoin'i alevlendirdi

Donald Trump ve Joe Biden arasındaki 90 dakikalık başkanlık tartışması sırasında Bitcoin'in fiyatı %1,1'e kadar yükselirken, Trump bahis piyasalarında Biden ile aradaki farkı genişletti.

Tartışma başlamadan önce Bitcoin (BTC) 61.439 dolardan işlem görüyordu, ardından Donald Trump ve Joe Biden'ın CNN moderatörlerinin sorularını yanıtlamasıyla hızla 62.152 dolara yükseldi. TradingView verilerine göre BTC daha sonra yeniden 61.362 dolara düştü.

Başkanlık tartışmasının ardından Trump'ın Biden'a karşı üstünlüğünü artırmasıyla Bitcoin %1,1 yükseldi. Kaynak Ticaret Görünümü

Tahmine dayalı piyasalar platformu PredictIt'in verileri, Trump'ın başkanlığı kazanma şansının arttığını gösterdi. Aynı zamanda izleyiciler, Biden'ın tartışma sırasında bazı yanıtları bulduğunu ve bazı cümleleri tamamlayamadığını fark ettiğinden Biden'ın şansı da azaldı.

Trump'ın platformdaki fiyatlarını yansıtan hisse senedi fiyatları bir saatte yaklaşık 0,53 dolardan 0,63 dolara yükselirken, Biden'ınki aynı zaman diliminde 0,48 dolardan 0,37 dolara düşerek aralarındaki fark 26 puana yükseldi.

Spekülatörler, başkanlık tartışmasının ardından Biden'ın seçimi kazanma şansını baltalıyor. Kaynak PredictIt

Sosyal medyadaki uzmanlar, Biden'ın tartışma sırasındaki tutarlılığını ve genel performansını hemen eleştirdi ve aralarında eski Başkan Trump'ın da bulunduğu pek çok kişi, Biden'ın yanıtlarının sonunda bocaladığını kaydetti.

Trump, Biden'ın göçle ilgili açıklamalarından birine yanıt olarak, “Bu cümlenin sonunda ne söylediğini gerçekten bilmiyorum ve onun da ne söylediğini bildiğini sanmıyorum” dedi.

Hem Biden hem de Trump, CNN teyitçileri tarafından tartışma sırasında bir dizi yanlış ve yanıltıcı beyanda bulundukları için dikkat çekti ve Trump, Biden'ın başkanlığı sırasında kürtaj ve diğer ekonomik konular hakkında birçok yanıltıcı açıklama yaptı.

Tartışmalarda adı geçmese de kripto para birimleri son haftalarda sıcak bir seçim konusu haline geldi. 16 Haziran'da Trump, Kasım ayında başkan seçilirse Biden'ın “kripto para birimlerine karşı savaşını” sona erdireceğini söyledi.

Mart ayında Trump, muhafazakar sosyal medya platformu Truth Social'da ABD'yi kripto teknolojisinde küresel bir lider yapmayı hedeflediğini yazdı ve mevcut başkanın kripto para biriminin “yavaş ve acı verici bir ölüm” olarak öldüğünü göreceğini söyleyerek Biden'ı suçladı.

1 Haziran'da Başkan Biden, bankaların bilançolarında kripto para birimleri tutmasını engelleyen bir SEC muhasebe yönergesini yürürlükten kaldıracak bir kararı veto etti. İlginçtir ki karar hem Meclis hem de Senato tarafından oy çokluğuyla onaylandı.

Biden, “tüketicilerin ve yatırımcıların refahını tehlikeye atacak” bir yasayı geçirmeyi reddettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir