Torbalı Belediye Başkanı seçilen Övünç Demir, bugün tescil belgesini alarak resmen göreve başladı. – GÜNDEM

Önce Torbalı Adliyesi'nde tescil belgesini alan Demir, daha sonra belediye hizmet binası önünde kendisini bekleyen binlerce vatandaşla buluştu.
Torbalı'da Övünç Demir dönemi resmen başladı
Aracını belediyeye bağışladı, otorite aracı kullanmayacak!
Torbalı Belediye Başkanı seçilen Övünç Demir, bugün tescil belgesini alarak resmen göreve başladı. Önce Torbalı Adliyesi'nde tescil belgesini alan Demir, daha sonra belediye hizmet binası önünde kendisini bekleyen binlerce vatandaşla buluştu. Tüm vatandaşlara kucak açan ve “hayırlı olsun” tebriklerini kabul eden Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, bekleyen kalabalığa bir konuşma yaptı. Sosyal belediyeciliğe vurgu yapan Demir, israfa son vereceğini, aracını belediyeye bağışlayıp resmi aracı olarak kullanacağını açıkladı. Kimseyi kırmadan, ayırmadan çalışacaklarını vurgulayan Demir, kendi döneminde hiçbir çalışanın amcasına güvenmeyeceğini, işi kim yaparsa yapsın görevde kalacağını söyledi.
ORTAK KAMUOYU VURGUSU
İlk olarak belediye hizmetleri binası önünde bekleyen binlerce vatandaşa hitap eden CHP'li Belediye Başkanı Torbalı Hakkı Polat, zaferden dolayı ilçe sakinlerine teşekkür etti. Polat'tan sonra Torbalı'da seçim sürecinde adından söz ettiren “Çok güzel Torbalı” sözleriyle kalabalığa seslenen Demir, çok önemli ifadeler kullandı. Sadece Torbalı'da değil ülke genelinde büyük başarılara imza attıklarını ve Türkiye'nin haşhaş tarlasına dönüştüğünü belirten Demir, şöyle konuştu: “Kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız hazır. Arkadaşlarımız ile çok iyi çalıştık. Çocuklardan gençlere, kadınlardan yaşlılara, engellilerden toplumun her kesimine ve aynı zamanda siz değerli dostlarımıza kadar herkese destek olacağız. Sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliğin çıtasını daha yukarılara taşıyacağız. Eski belediye başkanımız merhum İsmail Uygur'u rahmetle anıyorum. “Ben belediye başkanı olduğum sürece İsmail Uygur bizim omuzlarımızda olacaktır” dedi.
KİMSE amcasına güvenmeyecek
Çok çalışacaklarını vurgulayan Başkan Demir, şöyle konuştu: “Torbalı Belediyesi mutluluk hormonunu salgılayacak. İşiniz bitene kadar elleriniz serbest kalmayacak. Duygularımızı sizlerle paylaşmak, çalışmak, gece gündüz üretmek için sabırsızlanıyoruz. “Birlikte başaracağız” dedik. Hep birlikte başardık ve yarın Torbalı'yı birlikte yöneteceğiz. Bugün buradan şu mesajı vermek istiyorum: İsrafı önleyeceğim, lüks harcamalara son vereceğim ve belediye şirketlerinde fiyatları düşüreceğim. Sosyal belediye olarak çalışacağım. Burası bir kamu kurumu. Burada herkes hak ettiği bedeli alırsa, hakkını da ödemelidir; Ben dahil. İster milletvekili akrabası olsun, ister milletvekilinin yeğeni… Çalışmıyorsa önce kendisine haber veririz. Amcasına güvenmeye devam ederse onu kovacağız. “Çalışanlarımız bizim amiral gemimizdir, onların yanındayım” dedi.
DEMİR ARACINI BELEDİYEYE BAĞIŞLADI
Şahsi aracını belediyeye bağışladığını açıklayan Başkan Demir, şunları söyledi: “Daha önce örneği var mı bilmiyorum: Arabamı belediyeye bağışlıyorum. Ben resmi arabaya binmeyeceğim, kendi aracıma bineceğim. Ülkenin onlara ihtiyacı var. 'Torbalı'da ittifak kuracağımızı söyledik. İttifakın mutlaka siyasi partilerle masada kurulması gerekmiyor; “İttifak samimi olarak kurulmuştur” dedim. İttifakın bir kırmızı çizgisi var ama bizim iki tane vardı. İlk kırmızı çizgimizin cumhuriyet, ikinci kırmızı çizgimizin ise Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledim. Kimseye iş sözü vermedim. Kimseye yöneticilik sözü vermedim. Ben 3 oy daha alacağım diye Belediyenin geleceğini tehlikeye atmadım. Kimseye teklif sözü vermedim. Temiz geldik. Bizim milletvekillerimiz dahil hiç kimseye sempatimiz yok. “Doğru yolu yönetmeye geldik” diye açıklama yaptı. Başkan Demir daha sonra vatandaşlarla masaya oturarak tüm davetlilerle tek tek fotoğraf çektirdi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir