Togg'dan tatil seyahati tüyoları – OTOMOTİV

T10X'i Türkiye'nin birçok şehrinde kullanıcılarla buluşturan Togg, elektrikli araçla tatile çıkacak kullanıcılara birçok ipucu verdi. Togg'un önerileri şöyle:

Şarj noktalarına göre rotalar oluşturun

Elektrikli araçlarla uzun bir yolculuk yapmadan önce rotanızı şarj noktalarına göre planlamak kullanışlıdır. T10X kullanıyorsanız akıllı cihazınız rotanız üzerindeki şarj noktalarını otomatik olarak gösterir.

Her iki saatte bir mola verin

Araç tipi ne olursa olsun, en sessiz ve yorucu yolculuk her iki saatte bir mola verilen yolculuktur. Seyahatinizde molalarda aracınızı şarj ederseniz, şarj için durmadan tatil rotanıza ulaşabileceksiniz.

Hız ve güç tüketimine dikkat edin!

Sadece elektrikli araçların değil, içten yanmalı araçların da menzili sürücünün sürüş tarzından etkileniyor. Yolculuğunuzda bir sonraki şarj noktasını belirlerken ortalama hızınızın ne olacağını ve ne kadar enerji harcayacağını tahmin etmeye çalışın.

Şarjın tamamını boşaltmayın

Tamamen boşalmış bir pil, şarj noktasında daha uzun süre beklemenize neden olacaktır. Ülkemizde hızlı şarj istasyonlarının sayısı her geçen gün artıyor. Seçtiğiniz şarj noktasında beklemeniz gerekiyorsa, yakın çevredeki diğer istasyonlara ulaşmaya yetecek kadar şarjınız olduğundan emin olun.

Otel rezervasyonu yaparken ücretlendirme hizmetleri hakkında bilgi alın

Artık pek çok konaklama tesisinde 3,7 kW, 7,4 kW, 11 kW veya 22 kW güç sağlayan şarj istasyonları bulunmaktadır. Tatilinizi planlarken bu hizmetle donatılmış bir tesisi tercih ettiğiniz takdirde gece aracınızı şarj edebilir, gündüz ise çevreyi rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Tatil boyunca 6 ilde sınav günleri

Türkiye'nin birçok şehrinde test sürüşü günleri düzenleyen Togg, tatil döneminde de Bodrum, Gaziantep, Bursa, Antalya, Samsun ve Konya'da kullanıcılarla buluşacak. Kullanıcılar, 5-14 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek test günlerinde Togg web sitesi https://www.togg.com.tr/t10x-surus-deneyimi adresinden randevu alabilecek ve T10X hakkında daha fazla bilgi alabilecek. 2024 yılında sipariş veren kullanıcılar, sipariş sırası, konfigürasyon özellikleri ve ilgili üretim takvimine göre T10X'lerini çekilişe gerek kalmadan kısa sürede teslim alacak.

T10X test sürüşü programı aşağıdaki gibidir:

Bodrum: 5-14 Nisan Yalıkavak Marina

Gaziantep: 5-14 Nisan Gaziantep Forumu

Bursa: 5-14 Nisan Downtown Alışveriş Merkezi

Antalya: 5-14 Nisan Antalya Alışveriş Merkezi

Samsun: 5-14 Nisan Samsun Meydanı

Konya: 5-14 Nisan M1 Konya Alışveriş Merkezi

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir