Mert Hakan Yandaş'ın cezası azaltıldı

genişletmek

KAYNAK DHA

Türkiye Futbol Federasyonu hakem heyeti, F.Bahçe'de Mert Hakan Yandaş'a verilen 5 maç men cezasının 4 maça indirilmesine karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu hakem heyetinin 25 Mayıs 2024 tarih (35) numaralı toplantısında gündem dosyalarını inceleyerek aldığı kararlar açıklandı.

Konseyin aldığı kararlar şöyle:

“Fenerbahçe Futbol A.Ş., başkanı Ali Yıldırım Koç, teknik direktörü Selahattin Baki, futbolcuları İrfan Can Eğribayat, Mert Hakan Yandaş, Jayden Quinn Oosterwolde, doktoru Ertuğrul Karanlık ve yetkilisi Emre Kartal, 23.05.2024 tarihli PFDK ve E.2023 – 2024/1213 – K.2023-2024/1530 sayılı karara itirazın incelendiği duruşmaya kulübün avukatları Avv. Ali Topuz ve Avv. Doğukan Şenol katıldı. , müzakere sonrasında sözlü beyanlarda bulundular;

-Fenerbahçe Futbol A.Ş taraftarlarının yaptığı korkunç ve kötü tezahüratlar nedeniyle ve bu eylemin ev sahibi kulübün FDT 53/2 olduğu müsabakada aynı sezonda onbirinci kez gerçekleştirilmesi nedeniyle. FDT'nin 53/3 maddesi uyarınca 620.000,00 TL para cezası ile cezalandırılır. 418, 419, 420 nolu Misafir Standı bloklarında çirkin ve kötü tezahürat yapan seyircilerin elektronik kartlarının bloke edilmesinde ispat, hukuki nitelik ve yaptırım tespitinde herhangi bir hata bulunmadığının anlaşılması üzerine Maddeye göre, bir sonraki ev sahibi kulüp oldukları müsabakaya kayıt yaptırdıktan sonra, başvuru reddedilir. Karar oybirliğiyle onaylandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. taraftarları ve mensupları tarafından saha içinde meydana gelen kazalar nedeniyle FDT m. 52/2. Madde uyarınca verilen ihtiyari ve sonuç olarak verilen 336.000,00 TL tutarındaki yaptırımda maddi, hukuki nitelik ve yaptırımın belirlenmesinde herhangi bir hata bulunmadığı anlaşılarak başvurunun reddedilmesi ve kararın oybirliğiyle onanması sağlandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş takvimine uygun hareket edilmemesi nedeniyle talimatların ihlali nedeniyle FDT Madde 46/1. Madde uyarınca maddi hata, hukuki nitelik ve 112.000,00 TL para cezasının belirlenmesinde herhangi bir hata bulunmadığı değerlendirildiğinden, başvuru reddedildi ve karar oybirliğiyle onandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin sportmenlik dışı davranışı nedeniyle FDT Madde 40/2. takım olarak. Madde uyarınca verilen 31.500,00 TL para cezasında maddi hata, hukuki nitelik ve cezanın belirlenmesinde herhangi bir hata bulunmadığı değerlendirildiğinden başvuru reddedildi ve karar oybirliğiyle onandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş'nin antrenörlük lisansına sahip olmayan ve TFF'ye kayıtlı sözleşmesi bulunmayan Emre Kartal'ın müsabakada analitik antrenör olarak atanması nedeniyle Statü Talimatı'nın 9/2 maddesi. antrenörlerin çalışma prensipleri. Madde uyarınca maddi hata, hukuki nitelik ve 250.000,00 TL para cezasının belirlenmesinde herhangi bir hatanın bulunmadığı değerlendirildiğinden, başvuru reddedildi ve karar oybirliğiyle onandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticilerinin; Kulübün resmi sosyal hesabından (youtube) yapılan açıklamalarda sportmenliğe aykırı davranışta bulundukları gerekçesiyle FDT 36/1-d maddesi uyarınca 600.000,00 TL para cezasıyla cezalandırıldıkları belirtildi. Nitelik ve ciddiyet tespiti açısından bir hata bulunmadığından başvuru reddedildi ve karar oybirliğiyle onandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. Başkanı Ali Yıldırım Koç'un kulübün resmi sosyal medya hesabı (youtube) üzerinden yaptığı açıklamalarda sportmenlik dışı davranışlar nedeniyle FDT'nin 36/1-b maddesi uyarınca FDT'nin 11. maddesi ) Maçtan sonra deliller, hukuki nitelik ve yaptırımın tespiti açısından herhangi bir hata bulunmadığının anlaşılması üzerine başvuru reddedildi ve karar oy çokluğuyla onandı.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. Teknik Direktörü Selahattin Baki'nin, maçın ardından kulübün resmi sosyal medya hesabı (youtube) üzerinden yaptığı açıklamalarda, FDT'nin 36/1-b ve FDT'nin 11. maddesi uyarınca, sportmenlik dışı davranışlar nedeniyle, Maçta 32 gün hak yoksunluğu ve 150.000,00 TL para cezası verilmesinde delil, hukuki nitelik ve yaptırımın belirlenmesinde herhangi bir hata bulunmadığı anlaşıldığından başvurunun reddedilmesi ve karar verilmesine karar verildi. çoğunluk tarafından onaylandı.

-Fenerbahçe Futbolcu A.Ş.'nin FDT'sinin 41/1-a ve 35/4 maddeleri İrfan Can Eğribayat, rakip takım oyuncularına hakaret ettiği için tutuklandı. Maddeleri uyarınca 3 resmi yarışmadan men ve 58.500,00 TL para cezası ile yaptırımın belirlenmesinde maddi, hukuki nitelik ve kararda herhangi bir hata bulunmadığı değerlendirildiğinden başvuru reddedilmiş ve karar reddedilmiştir. oybirliğiyle onaylandı.

-Fenerbahçe Futbolcu A.Ş. Mert Hakan Yandaş, rakip takımdan bir oyuncuya yaptığı saldırı nedeniyle FDT'nin 44/1-a ve 35/4 maddelerine tabi olacak. Tüzük uyarınca verilen 5 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasına yapılan itirazın kısmen kabulü; FDT'nin 12. maddesinin uygulanmasının ardından karar, 1/5 oranında indirim, 4 resmi müsabakadan men ve 31.200,00 TL para cezası ile değiştirilerek, delil yönünden oybirliğiyle, hükümlerin belirlenmesinde ve uygulanmasında oy çokluğuyla onaylandı. yaptırım,

-Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin oyuncusu Jayden Quinn Oosterwolde, rakip takımın tribünlerine yönelik sportmenlik dışı davranışları nedeniyle FDT'nin 36/1-a ve 35/4 maddelerine tabi olacak. Maddeleri gereğince 1 resmi müsabaka yasağı ve 39.000,00 TL para cezası verilmesinde delil, hukuki nitelik ve yaptırımın belirlenmesinde herhangi bir hata bulunmadığının tespit edilmesi üzerine başvuru reddedilerek karar onandı. oybirliğiyle.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. doktoru Ertuğrul Kara'nın rakip takım oyuncusuna saldırması nedeniyle FDT'nin 44/1-c ve 35/4 maddeleri. Tüzük uyarınca verilen 5 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasına yapılan itirazın kısmen kabulü; FDT'nin 12. maddesinin uygulanmasının ardından karar, 1/5 oranında indirim, 4 resmi müsabakadan men ve 31.200,00 TL para cezası ile değiştirilerek, delil yönünden oybirliğiyle, hükümlerin belirlenmesinde ve uygulanmasında oy çokluğuyla onaylandı. yaptırım,

-Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin yöneticisi Emre Kartal'ın, antrenörlük lisansı ve TFF'ye kayıtlı sözleşmesi olmamasına rağmen müsabaka analiz antrenörü olarak atanması nedeniyle Antrenörlerin Statü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 9/2 maddesi. Madde kapsamında 1 yıl hak yoksunluğu ve 100.000,00 TL para cezası cezasında delil, hukuki nitelik ve cezanın belirlenmesinde bir hata bulunmadığı anlaşıldığından başvurunun reddedilerek kararın onanmasına, oybirliğiyle.

-Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticisi Emre Kartal'ın 44/1 maddesi kapsamında 90 gün haklarından mahrum bırakma cezasına çarptırılmasında delil, hukuki nitelik ve yaptırımın tespiti açısından bir yanlışlık bulunmadığı anlaşıldığından -c FDT'nin rakip takım oyuncusuna saldırması nedeniyle talebin reddedilmesi ve kararın oybirliğiyle onaylanması nedeniyle.

Karar verilmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir