Atilla Taş, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakim karşısına çıktı! Geçici karar verildi

Ağustos ve Aralık 2021'de sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren sözler yazdığı gerekçesiyle 1 yıl 5 ay 15 günden 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası isteyen şarkıcı Atilla Taş'a dava açıldı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık Atilla Taş ve avukatı hazır bulundu. Duruşmada savunmasını yapan sanık Taş, ideolojik olarak bazı kötü niyetli kişilerin fikirlerini beğenmeyebileceğini ancak bu kişilerin eski tweetlerine baktığında şöyle düşündüğünü söyledi: “Bu adama nasıl zarar verebiliriz?” Fikirlerini beğensek de beğenmesek de Başkan bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır. Sırf o bayrak için bile saygıyı hak ediyor, benim de saygı duymam gerekiyor. Hiçbir zaman böyle bir fikrim ve düşüncem olmadı. Ayrıca pozisyonuna da saygı duyuyorum. Kaza tarihinde faiz indirimi nedeniyle dolarda ani bir yükseliş yaşanmış, ardından merkez bankasının müdahalesiyle ani bir düşüş yaşanmıştı. Cumhurbaşkanı olayla ilgili açıklama yapıyordu ve ben de onun ifade özgürlüğü alanındaki açıklamalarına karşı gerekli incelemeyi yaptım. Söz konusu paylaşımlarda herhangi bir saldırgan kelime bulunmamaktadır. 21 Aralık 2021 tarihli yazı Cumhurbaşkanına değil ekonomi bürokratlarına yöneliktir. Bana yöneltilen suçlamaları kabul etmiyorum dedi. Sanığın avukatı, cumhurbaşkanına hakaret bulunmadığını belirterek, mahkemeden müvekkilinin beraatını istedi.

ATİLLA TAŞ 2

GEÇİCİ KARAR ALINDI

Geçici kararını açıklayan mahkeme, duruşmayı erteledi ve kalan konuların karara bağlanmasına karar verdi.

“YİNE ELEŞTİRECEĞİZ AMA…”

Duruşmanın ardından salon dışında konuşan Taş, “Söyleyecek bir şey yok, ne olursa olsun eleştireceğiz ama başkana hakaret etmeyeceğim. O bu ülkenin cumhurbaşkanıdır, ona saygı duyacağız” dedi.

(IHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dedi ki: “Yeter artık” dedi! suç duyurusunda bulundu
Kızına fırlattığı termos silah sanıldı!  İşte istenilen cezaKızına fırlattığı termos silah sanıldı! İşte istenilen ceza
Yunanistan'da ödenen faturayla günün gündemi bu oldu!  Tatil pozları önemli hale geldiYunanistan'da ödenen faturayla günün gündemi bu oldu! Tatil pozları önemli hale geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir